Dahl klar för Hammarby

Hässleholm - Det ska bli jättespännande att spela för Hammarby, säger den förre Helsingborgsspelaren till klubbens hemsida.
Hässleholm • Publicerad 26 juni 2009 • Uppdaterad 13 december 2021
blev klar för Hammarby under fredagen.
blev klar för Hammarby under fredagen.

- Det ska bli jättespännande att spela för Hammarby, säger den förre Helsingborgsspelaren till klubbens hemsida. Michael Andersson, vd Hammarby fotboll: - Andreas är en spelare som varit observerad under en tid och när vi förlorade "Lolo" blev han extra intressant.

Admin
Så här jobbar Norra Skåne med journalistik: uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.