Vittsjö har svårt att hitta målet

Sport - Vi gjorde inte någon dålig match trots den stora förlusten, säger Jan-Inge Johnsson, tränare i Vittsjö DFK som denna gång fick nöja sig med Malin Winqvist från klubbens söderettalag.
Sport • Publicerad 8 augusti 2011 • Uppdaterad 24 november 2021

- Vi gjorde inte någon dålig match trots den stora förlusten, säger Jan-Inge Johnsson, tränare i Vittsjö DFK som denna gång fick nöja sig med Malin Winqvist från klubbens söderettalag. Bromölla tog ledningen efter en kvart men Madelene Johannesson kvitterade efter en halvtimme. - Sedan hade vi lite missflyt när de i början av andra halvleken gjorde 2?1 på ett som vi tyckte var ett offsidemål, säger Johnsson. Vars lag i slutet av matchen gick ner på en trebackslinje vilket dock inte resulterade i något mål

Admin
Så här jobbar Norra Skåne med journalistik: uppgifter som publiceras ska vara korrekta och relevanta. Vi strävar efter förstahandskällor och att vara på plats där det händer. Trovärdighet och opartiskhet är centrala värden för vår nyhetsjournalistik.